DELTAGENDE KUNSTNERE:

Naja Lee Jensen
, HOME

De Utvalgte (NO), Skipet vol. 06 — Hofteatret

Marie Topp, Liaisons

Snorre Hansen, Mermaid of the Hypersea

two-women-machine-show & Jonathan Bonnici, ALITY

CuntsCollective, MY CUNTRY

Entropia + Freya Sif Hestnes, Cirkelfærd

Fanclub, WOWOWOW

Julia Luisa Geraldo Machindano & Norpol, Julia and Five Hundred Years of Freedom

Tobias Shaw Petersen, OBSOBS

CoreAct, Mit Bord er Dit Bord

KURATORER:
Mette Ingvartsen, Gritt Uldall-Jessen og Erik Pold

FESTIVALLEDELSE OG FUNDRAISING:
Erik Pold og Gritt Uldall-Jessen

PRODUKTIONSLEDER:
Nils Engelbrecht

TEKNISK HOLD:
Mogens Kjempff (teknisk leder), Yaw Darko (teknisk leder), Sven Christoffersen, Per Lydersen, Peter “Kapabel” Lütgens, Boris Engelbrecht Sørensen og Joakim Rødgaard

INTERNATIONAL KOORDINATOR:
Anne Sofie Vermund

BOGHOLDER:
René Kruse

TEKSTFORFATTER:
Emma Wandahl

OVERSÆTTELSE, KORREKTUR:
Maria R. Rotbøll

GRAFISK DESIGN:
Kasper Pyndt Rasmussen (www.kasperpyndt.dk)

WEBUDVIKLING:
Sepus Noordmans (www.sepusnoordmans.com)

BESTYRELSE:
Karen Vedel, Trine Sørensen, Danjel Andersson, Jens Frimann Hansen og Christian Adelhorst Rossil (Ordførende)

CO-PRODUCENT:
Dansehallerne

PARTICIPATING ARTISTS:

Naja Lee Jensen
, HOME

De Utvalgte (NO), Skipet vol. 06 — Hofteatret

Marie Topp, Liaisons

Snorre Hansen, Mermaid of the Hypersea

two-women-machine-show & Jonathan Bonnici, ALITY

CuntsCollective, MY CUNTRY

Entropia + Freya Sif Hestnes, Cirkelfærd (Circular Journey)

Fanclub, WOWOWOW

Julia Luisa Geraldo Machindano & Norpol, Julia and Five Hundred Years of Freedom

Tobias Shaw Petersen, OBSOBS

CoreAct, Mit Bord er Dit Bord (My Table is Your Table)

CURATORS:
Mette Ingvartsen, Gritt Uldall-Jessen and Erik Pold

FESTIVAL MANAGEMENT AND FUNDRAISING:
Erik Pold and Gritt Uldall-Jessen

PRODUCTION MANAGER:
Nils Engelbrecht

TECHNICAL TEAM:
Mogens Kjempff (Technical Manager), Yaw Darko (Technical Manager), Sven Christoffersen, Per Lydersen, Peter “Capable” Lütgens, Boris Engelbrecht Sørensen and Joakim Rødgaard

INTERNATIONAL COORDINATOR:
Anne Sofie Vermund

ACCOUNTANT:
René Kruse

COPYWRITER:
Emma Wandahl

TRANSLATION, PROOFREADING:
Maria R. Andersen

GRAPHIC DESIGN:
Kasper Pyndt Rasmussen (www.kasperpyndt.dk)

WEB DEVELOPMENT:
Sepus Noordmans (www.sepusnoordmans.com)

BOARD OF DIRECTORS:
Karen Vedel, Trine Sørensen, Danjel Andersson, Jens Frimann Hansen and Christian Adelhorst Rossil (Chairman)

CO-PRODUCER:
Dansehallerne